tel.:702 042 813
hledej


novinky

1 2 3 4 5 6 

Klubová výstava KCHaPB 24.9.2011

26.9.2011 11:36

Lindička (Dusha Ochotnika) poprvé zavítala na výstavu a vedla si holka moc dobře, od paní rozhodčí dostala nádherný posudek. I její bratr Lakoušek (Dmitrij) nezůstal pozadu, oba získali titul Nejlepší dorost.

Speciální výstava psů Horní Jelení

12.9.2011 14:26

Výstava v Horním Jelení je mimořádná událost, na které lze vidět průměrně okolo jedné stovky foxteriérů. Po výstavě následují zkoušky z norování, druhý den pak barvářské zkoušky.

Přes náročný a programem nabitý víkend jsme si domů přivezli velmi pěkné výsledky:

Andy Vicus Pragensis V1, CAC, CC, nejlepší práce na pobarvené stopě (zkoušky BZ nesložil, protože si pokazil odložení),

Baletka od Hrubého lesa, VD, ZN 78b, obstála.

Nedělní coursingový trénink

5.9.2011 09:58

Po dvoutýdenním slastném válení se u moře jsme usoudili, že by bylo na čase něco dělat.

Mimo běžné cvičení v rámci venčení trénujeme Endyho odložení v leže za nejrůznějších rušivých vlivů. Ájinka má po hárání falešnou březost a moc s ní pořízení není, ale zkoušíme, co se dá.

Lindička svým sedmým měsícem věku vstoupila do puberty a dává nám to jaksepatří najevo. Abychom ji alespoň trochu unavili a také protáhli lenošivou Ájušu, vyrazili jsme na coursing.

Foxlíci běželi spolu a běželi nádherně, Lindička si to také užívala. Mrkněte na fotky, děkujeme za ně Ivaně Tiché.

Foxlí šílenství. Lindička odpočívá. Tam se něco děje! Foxlové před startem. Tři, dva, jedna, START! Krása pohybu. Endýsek v čele. V cíli. Střapec to nepřežil, foxlové mu dali co proto :-). Lindička před startem. Start. V cíli.

Konečně chovatelská stanice!

30.8.2011 22:37

Co vše tomu předcházelo si můžete přečíst v sekci Chovatelství - Chovatelská stanice.

Chorvatsko v šesti

28.8.2011 08:38

Protože léto v Čechách ne a ne prorazit, vydali jsme se za sluníčkem trochu jižněji.

Endýsek už moře poznal, ale pro Ájinku a Lindičku to byla naprosto nová zkušenost. Cestování psíci snášeli velmi dobře a to i přesto, že náš starý vůz nemá klimatizaci. U Lindičky jsme sice zjistili, že "bude spíše na Sibiř", ale zvládala to holka jedna moc dobře. Zato Ájinka si opravdu velebila. Kdyby mohla mluvit, určitě by nám řekla: "Konečně teplo".

Na cesty nepoužíváme ani stan ani karavan, nespíme v apartmánech ani v hotelech, pro bydlení nám slouží náš starý dobrý Volkswagen transportér. Foxlíci jsou poměrně skladní, ale pro Lindičku jsme museli vyrobit extra "postýlku", abychom se do naší káry všichni složili.

Byli jsme nesmírně zvědaví, jak se holky budou tvářit na moře. Vodu jako takovou mají rády, ale slaná voda a vlny - to bylo něco nového.

Endýsek jako starý mazák si v moři naprosto lebedil a plaval sem tam, prostě jen tak pro radost. Holky byly zpočátku opatrně zvídavé, ale Endýskovo zapálení pro moře je nakonec naprosto strhlo.

Lindička měla zpočátku problémy s hloubkou, protože v našich zeměpisných šířkách si vždy vystačila se svojí výškou, prostě všude stačila. U moře najednou zjistila, že se musí plavat. Zpočátku byla více než opatrná, dokonce to vypadalo jako strach. Zkoušela jsem mírný tah za vodítko, ale pomohlo až naše obří miminko vzít do náruče a jít s ní, co jsem stačila. Také jsem využila možnosti používat jakousi trosku serfového prkna. Lindičku jsem na něj položila a odvezla ji na hloubku. Pak jsem prkno nechala pohupovat ve vlnách, až to Lindička nevybalancovala a ... nezbylo než plavat. Postupně holka zjistila, že je to vlastně prima zábava a plavala a plavala a plavala ... prostě jen tak pro radost. Nádhera se dívat )).

Ájinka už coby plavkyně s hloubkou problémy neměla, spíš jí vadily vlny. Podobně jako Lindičku jsem ji brala do náruče na hloubku a pak nechala plavat ke břehu. Ale mým cílem bylo, aby chodila plavat sama. Zkoušela jsem toho hodně. Zabraly až kamínky a to ve formě žabiček. Prostě jsem chodila po pláži a hledala placáky, aby měla Ájinka co "lovit". Musím říct, že moje úsilí sklidilo ovoce - holky plavou, plavou rády.

Pobyt v Chorvatsku se třemi psy má svá pozitiva i negativa. Co byl problém, bylo sehnat kemp, kde mohou být tři psi. Chorvati obecně mají ke psům averzi. A tři psi už byla pro většinu hodně silná káva. Na druhou stranu procházet se po městě s barzojem s dvěma foxly byla pro mnoho kolemjdoucích opravdová atrakce. Zpočátku nám to bylo milé, ale postupně to začalo až obtěžovat, protože jsme nebyli schopni v klidu dojít za svým cílem. Neustále nás někdo zastavoval a hladil si barzoje, fotil si barzoje, vyptával se na barzoje, ...

Celkově byl pro nás pobyt v Chorvatsku velmi příjemným zpestřením běžného života a rozhodně nelitujeme, že nás doprovázeli naši tři čtyřnožci )).

1 2 3 4 5 6