tel.:702 042 813
hledej


výcvik a převýchova >>> převýchova

1 2 

Rex

2.8.2011 00:14

Skromný a nenápadný oříšek, u kterého jsme v rámci pobytu měli odstranit štěkání a pískání, když je sám.

Ukázalo se, že Rex je poměrně plachý a bojí se mužů. Takže bod číslo jedna bylo zvednout jeho sebedůvěru. Na tu krátkou dobu, co u nás pobyl, udělal chlapec moc pěkný pokrok, začal si věřit a pochopil, že se nemusí bát každého letícího igelitového pytlíku. S větší sebedůvěrou se mu zhoršilo přivolání, což je typický průvodní rys. On totiž pochopil, že při procházce nemusí být "nalepený" na pána, protože mu strach nedovoloval se vzdálit. Sebedůvěra je mnohem cennější, přivolání se dopiluje.

Štěkání a pískání jsme minimalizovali a páníčkům ukázali, jak mají s Rexem pracovat. Bylo to s ním moc fajn :).

Thamy

1.8.2011 23:32

Tato fenečka k nám poprvé přišla jako hyperaktivní a na vše štěkající stvoření. Její téměř neustávající pískot v hladině skoro ultrazvuku nás moc klidným nenechával a tak jsme se pustili do práce.

Po dvoutýdenním pobytu odcházela domů celkem vyklidněná fenečka s podrobným "návodem k obsluze" pro páníčky.

A protože páníčči hodně cestují, Thamynka u nás pobývá poměrně často. Už při prvním pobytu u nás jsme odstranili hltání potravy s následným vyvržením a znovusežráním. Horší je její reakce na dalšího domácího mazlíčka, kocoura Mikeše. Thamča se tváří, že ho chce roztrhat na milion kousíčků, a Mikešek to kupodivu ví a "vyklízí pole". Šikovně si počká na dobu, kdy je Thamča zavřená, a pak vyráží na obhlídku. To je něco pro Thamyninu nervovou soustavu - pískání, škrábání přepravky, štěkání. Ale už při druhém pobytu Thamy pochopila, že Mikeška vraždit nesmí, a dokonce začala ubírat na pískotu a jiném trojčení.

Při třetí návštěvě byla Thamča spolu s Endym na výstavě v Litoměřicích, tedy jen jako doprovod. Účelem bylo zvyknout tuto fenečku na výstavní ruch a velké množství pejsků - Thamynka si vedla moc dobře.

Další návštěva se odehrála na hotelu v Káraném ve společnosti osmičlenné psí smečky. Z Thamynky začíná být poměrně snesitelná psí společnice, jen potřebuje důslednou a trpělivou ruku. Co si u ní cením hodně vysoko, je její fantastická poslušnost. Jak je do všeho tak moc hrr - to se projevuje i v její poslušnosti, je radost s ní pracovat. Na zklidnění bude potřebovat ještě nějaký ten čas, ale na co bude hodně dobrá, jsou sporty jako agility a dogdancing.

Co můžete čekat Vy

31.7.2011 00:43

Už při první návštěvě uděláme kus práce, budete mile překvapeni. Ale něco Vás to bude stát. Teď nemyslím Vaše peníze, ale Váš čas, Váš zájem, Vaše snažení.

Aby se to všechno povedlo, bude to od Vás vyžadovat spolupráci. Takže co můžete čekat? Rozhodně to bude práce, sebeovládání, trpělivost,...

...ale výsledek BUDE STÁT ZA TO!!!

Co očekávám já

31.7.2011 00:41

Je pravda, že někteří pejsci mají život mnohem problémovější než jiní. Ať už nedostatečným vštípením v prvních týdnech života nebo nedostatečnou socializací nebo nemocí nebo týráním .... Soužití s takovým psem nepřináší klid ani páníčkovi ani pejskovi samotnému.

Naším cílem je docílit, aby byl pes vyrovnaný. Jedině tak může být šťastný a jedině tak s ním zažijete mnoho pěkných chvil.

Pro první kontakt vás navštívím v pejskově každodenním prostředí. Položím vám mnoho otázek, budu pozorovat pejskovo chování a také vaše reakce. Převýchova je velmi náročná nejen pro mě a pejska, ale vyžaduje velké úsilí a stoprocentní spolupráci z vaší strany. Úspěch také vyžaduje hodně času, proto si ho prosím dostatek vyhraďte.

V některých komplikovaných případech není možné pejska napravit v jeho domácím prostředí. V takové situaci vám navrhnu převézt ho k nám na hotel, kde pejska tzv. nastartuji správným směrem, aby pak převýchova mohla zdárně pokračovat u vás doma.

Pokud jste ochotni toto vše podstoupit, do e-mailu mi prosím popište váš problém. Potřebuji vědět o jakého pejska se jedná (rasa, pokud kříženec, tak jakých ras, věk, pohlaví), zlozvyky, jak jste se je snažili odstranit. Jak vypadá pejskův běžný den, jak často a jak dlouho je venčen, zda žije v domě nebo venku, co má rád (je žravý, je hravý, je mazlivý atd.), počet osob v rodině, jak s ním jednotliví lidé vycházejí. Čím více informací, tím lépe.

Obratem se vám ozvu a domluvíme se na spolupráci. Není-li vám cokoliv jasné, neváhejte mě kontaktovat.

1 2