tel.:702 042 813
hledej


o nás


Vítejte !

29.6.2011 12:39

Všechno za?čalo, když do mého života vstoupil první foxteriér ...

Už od malinka jsem vyrůstala ve společnosti nádherných psích kamarádů. Naučila jsem se tak pozorovat psí chování a komunikaci a se psy vycházet. Většinou to byli kříženci, někteří tvárnější, jiní méně.

První pes pořízený společně s mým manželem byl opět kříženec. Nemohli jsme ho tam nechat a tak jsme si přinesli domů Badíka. Někdy během jeho života se mi dostala do ruky knížka Zdeny Frýbové - Robin. Nejen, že jsem se při čtení náramně bavila, ale zatoužila jsem toto temperamentní plemeno vlastnit.

A jak jsem psala na začátku, když přišel první foxteriér, tehdy to celé začalo. Zpočátku jsem byla z Endíka lehce rozčarovaná, hledala jsem tedy pomoc někoho, kdo s foxteriéry pracuje. Díky, že jsem se dopátrala, jsem za to vděčná.

Tehdy jsem pochopila, že práce s teriéry je tak trochu jiná. Není možné jít na ně drilem a silou, ale naopak motivací a hrou. Práce s nimi rozhodně vyžaduje hodně a hodně trpělivosti, důslednosti, vynalézavosti, ...

A tehdy jsem si uvědomila, že škola zaměřená na teriéry tady chybí. A možná i škola pro problémové pejsky. A tak jsem začala úročit své celoživotní zkušenosti se psy.

Aby byli spokojení i ti, kdo na vše potřebují nějaký papír Wink, absolvovala jsem několik seminářů obedience a splnila tak požadavky pro instruktora. V tomto mladém sportovním odvětví se neustále vzdělávám a své mladé psy připravuji na zkoušky.

Pracuji se všemi plemeny, uvítám každého, kdo má s pejskem jakýkoli problém. Pokud pejsek není nemocný, každý problém zvládneme.

Zaměřuji se na výcvik, převýchovu, canisterapii, obedience, agility. Protože při těchto činnostech pes podává vysoký výkon, potřebuje být zdravý a v dobré kondici. Takže jsme si otevřeli rodinný e-shop s chovatelskými potřebami pro psy a kočky.

Tak tedy vítejte, snad se u nás budete cítit dobře!

Dagmar Fialová