tel.:702 042 813
hledej


novinky

1 2 3 4 5 6 

Nový článek o Lindě

2.8.2011 11:08

Přečtěte si, jak nám Lindička roste a co všechno vyvádí:

barzoj-chovne-feny.php

Fotky z výstavy v Klatovech

2.8.2011 02:28

Konečně jsem dopsala pár řádek k průběhu výstavy z 4.6. nebo spíše k celému dni. Také přibyly fotky, díky za ně Renatě, jsou super!

Jak tento web funguje

31.7.2011 00:21

Konečně se podařilo spustit nový web, snad se bude líbit )). Některé věci ještě potřebuji doladit, v některých "šuplících" ještě chybí texty. Vše je otázka času, vydržte! ))

Logo v horní části webu slouží jako návrat na úvodní stránku. Pokud se někdy v budoucnu stane, že bude boční fotografie jiná, nelekejte se. Právě ono logo Vás ujistí, že jste u nás správně. ))

Pokud si chcete opět přečíst to, co jste četli kdysi, staré články zatím najdete na původním webu www.foxterr.cz. Pokud by odkaz nefungoval, zkuste www.foxterr.webnode.cz.

Coursingový trénink

30.7.2011 23:35

Lindička nám pěkně roste a aby se holka pořádně proběhla, udělali jsme si výlet na coursing. Foxlové samozřejmě jeli také, ti jsou pro každou zábavu )).

9. července jsme se tedy přidali k bráchovi Lakoušovi a vyrazili. Přestože sluníčko pralo jako o závod, psíci trojčili, jen zjistili, cože se to na ně chystá.

V prvním běhu běželi všichni samostatně, ve druhém jsem pustila, za laskavé pomoci Renaty (nevím totiž, jak bych ty šílence vypouštěla najednou jedněma rukama), oba foxlíky najednou. To byla krása. Udělali smečku a nádherně při honbě za střapcem spolupracovali.

Lindička se nedala zahanbit, běhala opravdu skvěle.

Děkuji za svolení použít fotografie, jsou opravdu nádherné.

Bezva dvojka

3.7.2011 20:07

Jak tak mícháme hotelové skupinky na venčení, párkrát vyšla dvojice Linda a Ája. Roční foxlice 35, možná 36 cm v kohoutku versus pětiměsíční cca šedesáticentimetrová barzojka. Na první pohled směšná dvojka.

Ale kupodivu tyhle dvě holky si při venčení náramně rozumí. Je až k nevíře, že ta malá potrhlá Ájinka stačí sprintům chrtice Lindy. Ano, je to tak. Linda nasadí a Ája výborně drží tempo. Dokonce, řekla bych, má Ája větší výdrž i v tom vysokém sprintu. (Ovšem vyfotit dámy za běhu není až tak snadné, ale jak spolu spí je také zajímavé :).)

A co je pro mě nejcennější, že Áju v této sestavě ani tak nenapadají ty její vylomeniny, je výborně ovladatelná. Prostě běhá s Lindou sem a tam a hezky se drží v rozumné vzdálenosti. Popravdě mi to moc vyhovuje, protože alespoň mohu brát Endyho samotného (nebo spíše s jiným psem, co nemůže jinak než na vodítku) a více se zaměřit na jeho výcvik. On je totiž chlapeček až moc samostatnej, takže v jeho případě není výcviku nikdy dost.

Tady na chatě nám to takhle pěkně funguje, uvidíme co bude, až se přesuneme do Prahy.

(Pokud někdo nevěří, je to tak, naši psi, tedy dva foxlové a jedna barzojka, se venčí na volno. V této sestavě - viz výše - to šlape náramně!)

1 2 3 4 5 6