tel.:702 042 813
hledej


novinky

1 2 3 4 5 6 

MVP Praha 5.11.2011

5.11.2011 19:30

Dnešní výstava byla hodně hektická už od rána. Začalo to tím, že jsme zaspali. Takže všechno hodně z rychlíku a bez snídaně, tu jsme si dopřáli až ve výstavním areálu.

Protože jsem vystavovala Endyho a Lindu, tedy dvě plemena, byla organizace opravdu náročná. Nejprve jsme zabydleli Endyho v hale 1 a následně letěli ubytovat Lindu do haly 5. A hned s Lindou do kruhu, aby se rozkoukala. Je to mladá fenka, která absolvovala pouze jednu výstavu, takže je potřeba ji na výstavní dění zvykat. Linda byla z toho všeho ruchu dost nervózní, bylo tedy dobře se s ní v prázdném kruhu trochu proběhnout.

Pak jsem běžela za Endym. Trochu projít, vyvenčit jeho i sebe a čekat, až na nás přijde řada. Byla jsem nervózní, zda nevyjde na Lindu řada stejně jako Endyho. Pořád jsem to počítala a ještě přebíhala, jak rychle to jde u barzojů.

Nakonec to celé vyšlo moc pěkně. Vystavila jsem Endyho a šla za Lindou. Tam jsem ještě měla dost času se s ní projít, polaskat a pak už do kruhu.

Bylo vidět, že je holka ještě hodně nezkušená, oproti soupeřce to bylo vidět.

Endy i Linda si odnesli celkem pěkné hodnocení V2. Popravdě, po shlédnutí soupeřů jsem měla ambice mnohem vyšší, ale takový je život.

Seminář s Martinou Klimešovou

31.10.2011 19:40

Prodloužený víkend v závěru října jsme strávili s českou agiliťáckou jedničkou. A rozhodně bylo co poslouchat, rozhodně se bylo na co dívat.

Martina pracuje se psy jen a pouze na základě pozitivní motivace a má opravdu skvělé výsledky. Sešlo se nás něco okolo dvacítky a každý konzultoval svoje problémy nebo potíže s nácvikem různých cviků.

Já jsem se zaměřila na našeho borce Endyho a jeho neukojitelnou touhu dělat si věci po svém. Na radu Martiny tedy v podstatě začínáme úplně od začátku a přebudováváme Endyho hodnoty.

Sice to vyžaduje některé radikální změny, ale už během prvních tří dnů sklízíme ovoce. Takže pevně věřím, že například na příštích zkouškách Endy nezkazí odložení, ale bude jak sfinga čekat na můj příchod. Nebo že si nepůjde zavrčet na jiného samce, ale naopak na přivolání radostně přiběhne a předsedne s pohledem do mých očí ...

Možná to vypadá jen jako naivní přání, ale není to tak. Protože pozitivní motivace dává psovi možnost volby. Žádné vynucování, žádný křik, žádné násilí. Prostě uděláš co chci, dostaneš odměnu, kterou chceš. Neuděláš, nedostaneš, bude nuda. To je celé. Je to jen o správném nastavení kritérií...

Kříženka Bela ve dvou a ve čtyřech měsících

11.10.2011 18:51

U oříšků je růst vždycky velkou neznámou. Mrkněte, jak roste naše hotelová holka Bela.

Bela 2 a 4 měsíce Bela 2 měsíce Bela 4 měsíce

Setkání s Annou Bellou Vicus Pragensis

5.10.2011 15:06

Včera jsme potkali sestru Endyho na naší oblíbené psí louce. Trénovali jsme, probírali kde co, bylo to fajn. Sice to nebylo snadné, ale pár fotek jsem udělala.

Linda a Lakouš v osmi měsících (foto Jan Šimeček)

5.10.2011 11:41

Dusha Ochotnika Mraja (Linda), maj. Dagmar Fialová, a bratr Dmitrij Reny Destiny Mraja (Lakosto), maj. Renáta Schwarzová. Psi pocházejí ze slovenské chovatelské stanice Mraja, chovatelka Jana Mrázová.

1 2 3 4 5 6